Ebben a bejegyzésen azt mutatom meg, hogyan cseréltem le a pollenszűrőt Bubin. Ez egy alapjában véve könnyebb művelet, viszont sokan hajlamosak megfeletkezni a végrehajtásáról. Remélem tetszeni fog!

Mielőtt beleugranék a tényleges művelet bemutatásába, szeretnék egy-két szót mondani arról, hogy miért is van egyáltalán a pollenszűrő az autóban, illetve miért fontos lecserélni időnként. Szóval a pollenszűrő, vagy más néven utastér szűrő legfontosabb feladata, hogy megakadályozza a különböző szennyeződések (por, kosz, pollen) bekerülését az utastérbe. Ezen kívül annak függvényében, hogy az alkalmazott szűrő aktív szén betéttel van-e ellátva vagy sem, képes a kellemetlen szagokat is kiszűrni és megakadályozni azok utastérbe kerülését. Csere intervallum tekintetében legtöbbször az olajcserével egy időben szokás elvégezni ennek az alkatrésznek a cseréjét is, de legalább évente egyszer érdemes új szűrővel ellátni az autót.

Mire volt szükség a szűrő lecseréléséhez?

  • 1 db lapos fejű csavarhúzó
  • Klíma tisztító hab
  • új szűrő

Mint említettem nem lesz egy nehéz művelet és ezen állításomat a fenti lista is igazolja amint látjátok… 😀

Szóval maga a szűrőcsere a következő lépésekből áll:

1.Lépés: Ebben a kocsiban (Mitsubishi Colt CZ3) a pollenszűrő a kesztyűtartó alól cserélhető, így a kesztyűtartó alatt lévő kárpit elemet a három darab rögzítő bolha eltávolítása után félre tudjuk tenni az utunkból.
Fontos: A bolhákat ki lehet szedni a lapos fejű csavarhúzó segítségével, viszont mindenképpen érdemes óvatosan bánni velük, nehogy eltörjenek.

2.Lépés: elénk is tárul a pollenszűrő szerelőnyílása amit egy kis ajtó zár le. Ennek eltávolítása úgy történik, hogy a felénk közelebb eső oldalán az ajtónak van egy rögzítő fül amelyet a lapos fejű csavarhúzóval a képen látható módon kioldunk.
Fontos: Itt is szem előtt kell tartani, hogy a rögzítő fül műanyagból van, szóval óvatosan bánjatok vele, mert könnyen letörhet.

3.Lépés: Eltávolítjuk a régi pollenszűrőt, esetlegesen érdemes megnézni, hogy a fűtés boxban nincs-e egyéb szennyeződés amit érdemes kiszedni. A képről lemaradt ugyan de itt érdemes a klíma tisztító habbal befújni a fűtés dobozt annak érdekében, hogy a kellemetlen szagokat semlegesítse és a baktériumokat megölje.

4.Lépés: Érdemes megnézni, hogyan is néz ki a régi szűrő (össze is lehet hasonlítani azzal amit vettünk, hogy tuti jó-e a méret meg ilyenek). Ha azt tapasztaljuk, hogy nedves a szűrő akkor mindenképpen érdemes megnézni, hogy nincs e valahol szivárgás a fűtő radiátor környékén. Illetve nem árt megnézni mennyi szennyeződést szedett össze a szűrő.

5.Lépés: Innentől már tulajdonképpen ugyanazokat a lépéseket tesszük meg amelyeket a kiszerelésnél végeztünk el, csak visszafelé. Behelyezzük az új szűrőt a helyére.

6.Lépés: Bezárjuk a szerelőnyílás ajtaját, ismét figyelve arra, hogy le ne törjük a rögzítő fület róla.

7.Lépés: Vissza tesszük a helyére a takaró kárpitot a három bolha segítségével.

8.Lépés: Érdemes a szellőző nyílásokat is befújni a klíma tisztító habbal annak érdekében, hogy ott is semlegesítse a kellemetlen szagokat és az esetleges baktériumokat is kiírtsuk onnan.

Ezek után ismét biztosak lehetünk abban, hogy az autónk utasterébe csak rendesen megszűrt levegő kerülhet (amíg zárva vannak az ablakok 🙂 ) ami azért valljuk be sokat tud segíteni azoknak is akik esetleg allergiával küzdenek.

Van néhány jel ami arra utalhat, hogy elhasználódott az utastér szűrő az autódban amikre érdemes figyelni. Ilyenek lehetnek az:

  • Erősen párásodó ablakok
  • poros illetve kellemetlen szag az utastérben (mondjuk ha nem vagy egyedül az autóban akkor nem biztos, hogy a szűrő a hibás a szagokért minden esetben 🙂 )

Köszönöm szépen, hogy elolvastad ezt a bejegyzést, ha szeretnél hozzászólni akkor nyugodtan tedd meg a bejegyzés alatt! Ha van kedved akkor kövesd a blog Instagram oldalát is! 🙂